Jak prawidłowo spać na poduszce profilowanej?

Siedzący tryb pracy, zwłaszcza w dobie „home office”, sprzyja wielu dolegliwościom. Coraz więcej osób boryka się z bólami szyi oraz karku. Często wynikają one również z nieprawidłowej pozycji ciała w trakcie snu lub z nieodpowiednio dobranej poduszki. Jeśli po przebudzeniu odczuwasz większy ból pleców i szyi niż przed zaśnięciem – poduszka profilowana będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Spanie na poduszce profilowanej rozluźnia mięśnie. Zapomnisz o bolących kręgach i sztywnym karku. Poduszki profilowane zazwyczaj wykonane są z materiałów, które łatwo dopasowują się do anatomicznego kształtu ciała, przez co poduszka sama dostosowuje się do Twoich potrzeb.

Głównym zadaniem poduszek profilowanych jest odciążenie odcinka szyjnego oraz zapewnienie mu właściwego podparcia. W efekcie bóle napięciowe zostają wyeliminowane. Poduszki takie zapobiegają nienaturalnemu układaniu się kręgosłupa, pobudzają ruch krążków międzykręgowych oraz wzmacniają mięśnie grzbietowe i mięśnie brzucha. Tego typu poduszki mogą być używane również zapobiegawczo, jako forma profilaktyki zdrowego kręgosłupa.

Sam zakup poduszki profilowanej nie rozwiąże jednak problemów z bólem karku. Aby uzyskać odpowiednie efekty, najpierw należy nauczyć się poprawnie spać na takiej poduszce. Ułożenie poduszki zależy od pozycji w jakiej śpimy i ma ono tutaj fundamentalne znaczenie. Takie poduszki mają zazwyczaj wyższą i niższą krawędź. Jeśli preferujesz spanie na plecach, ta niższa część poduszki powinna podpierać Twoje ciało. Podczas spania na boku natomiast należy odwrócić poduszkę tak, aby ta wyższa krawędź wypełniała przestrzeń między ramieniem i głową.

Co jednak w przypadku osób, które lubią spać na brzuchu? Spanie w takiej pozycji może być przyczyną bólu w odcinku szyjnym, gdyż leżąc na brzuchu, musisz wysoko unosić głowę. Powoduje to napinanie mięśni karku. Warto więc spróbować oduczyć się spania w tej pozycji lub wybrać niską poduszkę.

Zdrowy wypoczynek

Zdrowy wypoczynek

Gwarancja jakości

Gwarancja jakości

Transport Gratis

Transport Gratis

Wsparcie

Wsparcie