Jaki materac dla niemowlaka?

Przygotowując się na przyjście na świat nowego członka rodziny, wiele rodziców zastanawia się, jak wybrać odpowiedni materac dla niemowlaka. Z uwagi na fakt, że małe dziecko głównie śpi, decyzja ta ma kluczowe znaczenie dla jego zdrowia. Oto kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Ci dokonać najlepszego wyboru:

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Głównym kryterium przy wyborze materaca dla niemowlaka jest bezpieczeństwo. Upewnij się, że materac spełnia wszystkie obowiązujące normy bezpieczeństwa, takie jak certyfikaty potwierdzające brak szkodliwych substancji czy atesty na odporność ogniową.

Wypełnienie materaca dla niemowlaka

Na bezpieczeństwo dziecka wpływa również wypełnienie materaca. Nie może zawierać szkodliwych substancji chemicznych. Ważne jest, by materac miał właściwości antyalergiczne i antyseptyczne. Dobrym wyborem będą zatem materace lateksowe i piankowe, które skutecznie hamują rozwój drobnoustrojów i zapewniają prawidłową cyrkulację powietrza.

Twardy czy miękki

Materac dla niemowlaka powinien być wystarczająco twardy, aby zapewnić wsparcie dla rozwijającego się ciała dziecka. Zbyt miękki materac może utrudniać ruchy maluszka i powodować zapadanie. Idealnym rozwiązaniem jest średnio-twardy materac, który obok prawidłowego podparcia zapewni dziecku odpowiedni komfort i wygodę.

Rozmiar materaca

Wybierz materac odpowiedniej wielkości, który idealnie dopasuje się do łóżeczka niemowlęcego. Najczęściej wybieranym rozmiarem jest 60×120 cm, który świetnie sprawdzi się w pierwszych miesiącach, a nawet latach życia dziecka.

Łatwość Czyszczenia

Warto wybrać materac, który łatwo można czyścić, aby zapobiec gromadzeniu się bakterii, grzybów i roztoczy. Wybierz materac, który ma odporny na wilgoć pokrowiec, który można zdjąć i prać w pralce.

Zaufaj specjalistom

W razie wątpliwości skonsultuj się z naszymi doradcami, którzy pomogą w wyborze odpowiedniego materaca dla Twojego dziecka, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby i ewentualne problemy zdrowotne.

Polecamy z naszej oferty materace dla dzieci:

Materac Amelka

Amelka to idealny materac do łóżeczka dziecięcego. Składa się ze sklejki otoczonej obustronnie przekładką AIR, zbudowanej z włókna PES i powlekanych włókien PCV. Zadaniem elastycznej wkładki jest natychmiastowe odparowanie wilgoci i wysoka przepuszczalność powietrza. Produkt wykazuje wysokie właściwości antyalergiczne. Rama ze sklejki natomiast daje poczucie stabilności, kiedy dziecko zacznie już stawiać pierwsze kroki. Specjalna konstrukcja materaca uniemożliwia zwichnięcie delikatnej stopy dziecka stojącego przy krawędzi łóżka. Dodatkowym atutem tego materaca jest antyalergiczny pokrowiec wykonany ze specjalnego materiału Amicor. Zachowanie wysokiego poziomu higieny ułatwia zamek błyskawiczny umożliwiający zdjęcie pokrowca. Pokrowiec można prać w temperaturze 60 stopni. Wysokość całkowita materaca to ok. 7 cm (w zależności od pokrowca).

Materac dostępny w dwóch rozmiarach 60cm x 120cm oraz 70cm x 140cm.

Materac Junior

Materac Junior przeznaczony jest dla dzieci. Zbudowany jest z 10 cm wysokoelastycznej pianki Kaltschaum o gęstości ok 40 kg / m3. Pianka wysokoelastyczna zapewnia optymalną elastyczność punktową oraz bardzo dobrą wentylację. Materac idealne dopasowuje się do anatomicznej budowy dziecka. Wysokość całkowita materaca to ok. 12 cm (w zależności od pokrowca). Utrzymanie wysokiego poziomu czystości zapewnia zamek błyskawiczny pozwalający na zdjęcie pokrowca i wypranie go w temperaturze 60 st. C.

Zdrowy wypoczynek

Zdrowy wypoczynek

Gwarancja jakości

Gwarancja jakości

Transport Gratis

Transport Gratis

Wsparcie

Wsparcie