Materac dla nastolatka – jak wybrać?

Wybór odpowiedniego materaca dla dziecka to nie lada wyzwanie. Należy wybrać taki, który zapewni odpowiednie podparcie dla kręgosłupa, dzięki czemu możliwa będzie regeneracja organizmu w trakcie snu. Dzieci rosną, ich sylwetka się zmienia, dlatego znalezienie odpowiedniego materaca nie jest proste. Podpowiadamy jak to zrobić, na co zwrócić uwagę.

 

Skutki źle dobranego materaca

Źle dobrany materac ma ogromny wpływ na zdrowie dorastającego dziecka. Może powodować wady postawy lub przyczynić się do pogłębienia już istniejących. To jednak nie wszystko. Materac, który jest niewygodny, powoduje bóle kręgosłupa i ogólny dyskomfort ciała. Niewyspane dziecko ma problemy z koncentracją i nauką w ciągu dnia. 

 

Zdrowy sen – podstawa prawidłowego rozwoju nastolatka 

Młodzi ludzie potrzebują szczególnego podparcia, ponieważ ich kręgosłup cały czas się rozwija i kształtuje, dzieci rosną, zmienia się ich waga i budowa ciała. Przy wyborze materaca należy wziąć pod uwagę styl życia dziecka – ilość czasu, jaki spędza w pozycji siedzącej w szkole czy przed komputerem, czy uprawia sport, czy jest aktywny. Bardzo ważny jest też zdrowy sen, który jest podstawą prawidłowego rozwoju dziecka. 

 

Materac dla nastolatka – jakie parametry wybrać 

Wybierając materac dla nastolatka najlepiej postawić na długość 200 cm. Mamy wtedy pewność, że posłuży mu znacznie dłużej. Jeśli mamy taką możliwość, warto też zainwestować w szerszy materac. Ten o wymiarach 90×200 będzie idealny.

 

Jak wspominaliśmy, dzieci rosną i szybko zmienia się ich waga i budowa ciała. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest wybór materaca, który ma dwa poziomy twardości. Są to materace dwustronne, które możemy odwrócić, by dostosować podłoże do zmieniającej się sylwetki nastolatka. 

Jeśli chodzi o rodzaj materaca, zdecydowanie polecamy materace z pianki wysokoelastycznej i lateksowej, które odpowiednio dobrane dadzą najlepsze podparcie. Dodatkowo materace zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, nie chłoną wilgoci, są antyalergiczne i antygrzybiczne. Dzięki temu zapewniają maksymalny komfort snu dorastającego dziecka. 

Przed zakupem materaca warto skonsultować się ze specjalistą.

Napisz do nas, a pomożemy Ci dobrać idealny materac dla Ciebie i Twojej rodziny. 

Zdrowy wypoczynek

Zdrowy wypoczynek

Gwarancja jakości

Gwarancja jakości

Transport Gratis

Transport Gratis

Wsparcie

Wsparcie